Çamur sevgimiz devam ediyor(muş)… Still in love with the mud!


Dürüst olmak gerekirse neredeyse 6 ayı bulan mecburi kış arası sırasında çamura pek dokunamadık. Bugün büyük gündü, kendisiyle tekrar buluştuk…

Bir hafta içinde Atölye Çamur yeniden başlayacağı için bu hafta malzemeleri toparlıyoruz. Biraz alışveriş, eksikler derken, en önemlisi çamurumuzu çuvalllara doldurduk.

Aylar sonra tekrardan çamura dokunmak…Eda ve ben, önce birbirimizden habersiz yapış yapış çamurdan hoşlanmayacağımızı düşünmüşüz, ama tam aksi, önce Eda ‘bunu söyleyeceğimi hiç sanmazdım ama çamuru çok özlemişim’ dedi, ardından ben avucuma aldım, derken önce yüzüme bir gülümseme yayıldı ardından heyecandan tüylerim diken diken oldu.

Toprağı elimize aldığımız ilk andan itibaren ne kadar özlediğimizi anladık. Çamurun yoğun şifalı hissi geri geldi. Tekrar başlamak için hazır olduğumuz kesinleşti.

Her çocuğun bu deneyimi yaşamasını isteriz, kirlenmenin, çamura dokunmanın, yaratıcılığın o eşsiz tadını almasını… Eda & Gitte

*** *** ***

During this 6 month winter break we got a little detached with the mud… to be honest. Today we found contact again…

Since Atölye Çamur is starting again in one week we are now preparing all the materials. We went shopping and we were filling the mud into transportation bags.

Touching the mud was a very healing and satisfying experience today. Eda and me were afraid we wouldn´t like the dirty mud anymore. But suddenly Eda said she missed the mud and when I put my hands into it my face began to smile and I got goosebumps.

So for sure we will be back with this muddy activity…

And more than ever we think that every child should get the opportunity to get dirty, play in the mud and be creative with it!! Gitte & Eda


Biz hazırız!… We are ready!

Bizden haber almak isterseniz

Tel: 0090 536 819 1769

Email: dogakorsani@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram

© 2023 by GREENIFY. Proudly created with Wix.com