Bize destek olmak için yapabileceğiniz bir şey daha var, gönüllü olmak!…Support can be so much


hands

Etrafımızdakilere ‘Atölye Çamur’u desteklemek isterler mi diye sorduğumda, genelde herkesin aklına ilk gelen onlardan maddi bir destek beklediğimiz oluyor. Para desteğine hayır demeyiz tabii ki… Ama, esasen destek kastımız maddiyattan çok daha fazlası.

İlk beklentimiz, bize ve yapmak istediğimiz şeye inanmanız (bu bize güç ve motivasyon veriyor), etrafınızdakilere bizden bahsetmeniz, malzeme desteği sağlamanız ya da sağlayacak kişilerle iletişim kurmamızı sağlamak en basiti ve kuşkusuz en değerlisi Atölye Çamur süresince GÖNÜLLÜMÜZ olarak bize destek vermeniz.

Bugün sizlere ilk gönüllülerimiz olan Corey ve Elisabet’i tanıtmaktan ötürü çok mutluyum.

Eğer sizde yeni insanlarla tanışmak, yaratıcı bir ortamda keyifli zaman geçirmek, açık havada enerji depolamak, pedagojik yetilerinizi geliştirmek, sanat ve yabancı dil ile dolu bir hafta süresince çocuklarla bir arada olmak isterseniz bize katılın!

Sizinle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

Desteğiniz karşılığında size sunabileceklerimiz, eğlence, öğrenme, öğle yemeği ve sertifika (Kerpiç Nasıl Yapılır?)

Haydi gelin ve siz de bu sürecin bir parçası olun!

Ve karşınızda Corey ve Elisabeth

*** *** ***

Whenever we are asking for help to develop the project “Atölye Camur” people think they should pay us money. Which is great, of course… But the meaning of support can be so much more:

It could be believe in what we are doing (which gives us strength and motivation), it could be talking about us and sharing information, it could be providing material or it could be simply VOLUNTEERING.

Today I am very happy to introduce 2 people, Corey and Elisabeth, who already signed up for helping us during the week in September.

Would you also like to join and meet new people, grow your network, getting satisfied and inspired by being creative, spending lots of time in the fresh air, develop your skills in the field of pedagogic, languages and art? Please join us! You are more than welcome!

We can offer a lot of fun, knowledge, lunch, a certificate…

Become a part of the process!

And now may I introduce Corey and Elisabeth:


Corey and Azelya

“Hi, I am Corey! I originally come from Arizona in the USA. I’m a marketing-communication consultant, operating my own consultancy. I have a 5 year-old daughter and I currently live in Izmir, TR. These days, I’m working with World Skateboarding Grand Prix – of California – to bring skateboarding events to Turkey.

I enjoy working with young people because they remind us to let go and have fun. The impact we make on their lives is the major benefit. Before working as a marketing consultant, I taught English for about seven years in Istanbul. “

I believe in volunteering skills and contributing to the greater good of the community; it strengthens us all. In my opinion, we all share an obligation to give back to our communities, especially to those who are in need. I have joined as a volunteer with Atölye Camur to seize another opportunity to contribute my abilities.”

Merhaba, ben Corey! Aslen ABD, Arizona’lıyım. http://www.azelux.com sitesinde detaylarını göreceğiniz şekilde Pazarlama iletişim danışmanlığı yapıyorum. 5 yaşında bir kızım var ve İzmir’de yaşıyorum. Şu günlerde Dünya Skateboard Grand Prix – California adına, Türkiye’de skateboard ile ilgili aktiviteler organize etmekteyim.

Genç insanlarla çalışmayı seviyorum, çünkü onlar bana hayatın geçiciliğini ve bunun tadını çıkartmamız gerektiğini hatırlatıyor. Pazarlama İletişim danışmanlığı öncesi İstanbul’da 7 sene İngilizce Öğretmenliği yaptım.

Gönüllü çalışmaya ve büyük bir grubun parçası olmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu bizi her şeyden önce güçlü kılıyor. Bana göre, her birimiz toplumdan aldıklarımızı ona geri vermeyi kendimize bir borç gibi görmeliyiz, özellikle de ihtiyacı olanlara. Ben Atölye Çamur’a katıldım çünkü sınırlarımı genişletmek ve yapabileceklerimi artırmak istiyorum.


Elisabeth

„Hallo, ich bin Elisabeth aus Fürstenwalde bei Berlin. Gitte hat mir von dem tollen Workshop erzählt und gefragt, ob ich mitmachen will. Ja, gerne! Ich bin richtig gespannt darauf. Ich freue mich auf die Kinder und Erwachsenen, die dabei sein werden, auf die Arbeit mit Lehm und die Skulpturen, die entstehen werden.

Ich stelle mir alles wunderschön vor!

Ich bin Agraringenieurin. Auch da begegnet mir manchmal Lehm im Boden und sorgt für eine besondere Qualität . Ich bin aber auch Bildhauerin. Da arbeite ich bisher wenig mit Lehm, sondern meistens mit Papier, Stein, Beton oder Gips. Deshalb wird dieser Workshop eine spannende neue Erfahrung für mich sein und gemeinsam mit den kleinen Kinderhänden werden wir große Skulpturen aus Lehm entstehen lassen.“ www.elisabeth-berger.de

Merhaba ben Berlin Fürstenwalde’den Elisabeth. Gitte bana Atölye Çamur’dan bahsettiğinde ve katılmak ister miyim diye sorduğunda. Seve seve dedim. Çünkü bu atölyeden gerçekten çok keyif alacağımı düşündüm. Çocuklarla ve yetişkinlerle birlikte kerpiçten heykeller yapacak olmaktan büyük mutluluk duydum.

Her şeyin harika olacağını düşünüyorum.

Ben bir Agronomistim yani bitkileri kullanarak ve üreterek; gıda, yakıt, lif ve arazi ıslahı için kullanılmasını sağlamaya çalışıyorum. Zaman zaman toprakta kile rastlıyorum ve bu toprak çok farklı bir kalitede oluyor. Aynı zamanda bir heykeltraşım, heykel yaparken killi topraktan ziyade kağıt, taş, beton ya da zamk kullanıyorum. Tüm bu sebeplerin yanı sıra kerpiç kullanarak ufaklıklarla birlikte büyük bir heykel yapacak olmaktan ötürü bu atölyenin benim için heyecan verici bir deneyim olacak. www.elisabeth-berger.de