Dünyaya Orman denir!

NaturPirat’ı ilk kurmaya karar verdiğimizde düzenli olarak blog yazmak da bu işin bir parçası olsun istemiştik. Gitte buralardayken bu iş daha iyi gidiyordu, bir elin nesi var iki elin sesi var gerçekliği. Gelen geçen zamanda hayatlarımız pek çok yeniliğe gebe oldu, değişiklikler geçirdik, evrildik derken, aslen yıllardır şu an içinde bulunduğum duruma doğru yürüdüğümü fark ettim. Nedir bu derseniz, orman da olma hali. 

Her şey bu yaz Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC) kursu ile başladı, müthiş bir ekiple, 14 gün, bir grup liseli yaz okuluna gelmişcesine bir enerjiyle deli gibi çalıştık, çok öğrendik ve çok da eğlendik. Permakültüre ilginiz varsa Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü‘nü çok büyük bir gönül rahatlığı ile öneririm. Ekipse ekip, deneyimse deneyim, şefkatse şefkat hepsi birarada. Bu kısa aranın ardından konuya dönüyorum.


Eğitim bitti, ülkemize döndük ve ben her konuya deli iştahla atladığım gibi bu sefer de orman okulları üzerine delice okumaya başladım, şimdi bu yol beni Almanya’da Kara Ormanlar’ın kalbinde 9 aylık bir yolculuğa çıkaracak. Bu 9 ayın sonunda bu kez ben Doğa Pedagoğu ünvanı alarak Türkiye’de eğitmen yetiştirebileceğim. Çocukların yanına anneler, babalar, öğretmenler eklenecek. Müthiş heyecanlıyım. 

Tabii bu 9 ay süresince sürekli Almanya’da olmayacağım, bol gitgelli bir eğitim bu, Türkiye’deki tüm vaktimi çocuklar ve aileleri ile ormanda geçirmeye devam etmek istiyorum. Güncel duyuruları instagram hesabımızda olacak ama bir kez de buraya yazmak isterim, olur da yolu bu sayfaya düşen olursa. Çarşambaları Validebağ Korusu’ndayız. Haftasonları ise rüzgar nereden eserse, bazen koruda, bazen Aydos Ormanları’nda olacağız. Siz de bize katılmak isterseniz, arayın,çemberimiz genişler, ne güzel olur.

Bizden haber almak isterseniz

Tel: 0090 536 819 1769

Email: dogakorsani@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram

© 2023 by GREENIFY. Proudly created with Wix.com