NaturPirat olarak Suriyeli mülteci çocukları ağırladığımız için çok mutluyuz… NaturPirat was h


Nereden başlasak…

Sanıyoruz ki, haberleri takip eden herkes, ülkelerindeki savaştan kaçarak güvenli  bir hayat ümidiyle pek çok zorluğu göze alan mülteciler için ben ne yapabilirim, nasıl bu insanlara yardımcı olabilirim sorusunu düşünmüştür.

Biz de düşündük ve Suriyeli mülteci ailelerin çocuklarının katılabileceği ücretsiz atölyeler düzenlemeye karar verdik.

2015 Aralık ayında Almanya’dan yardım kampanyamızı destekleyecek bir sponsor bulduk. Öncelikle bize destek veren HUMANTRUST Community’e çok TEŞEKKÜR ediyoruz. Yaptığımız işe inandıkları ve bize destek oldukları için çok minnettarız.

Bu yardımı aldığımız günden itibaren İstanbul’da mültecilere destek veren organizasyonlara ulaşmaya çalıştık. Maalesef bu o kadar kolay olmadı bu yüzden de AD.DAR Community Center ve Project Lift davetimize olumlu yanıt vererek çocukları ile birlikte Atölye Çamur’a katılmak istediklerini söyleyince çok sevindik.

Sonunda Eylül 2015 geldi. Yaklaşık 40 Suriyeli mülteci minikle 2 güzel gün geçirdik. Umuyoruz ki çamurun içinde geçen eğlenceli saatler, gülmek, kirlenmek, oynamak, yaşadıkları büyük travmaları az da olsa unutmalarını sağlamış ve kısa süre bile olsa çocuk olmanın tadını doyasıya çıkarabilmişlerdir.

Yardım kampanyamıza devam etmek istiyoruz. Eğer, İstanbul’da tanıdığınız, bildiğiniz mülteciler ile çalışan kurum ya da kişiler varsa lütfen bizden bahsedin, ya da bize onlardan bahsedin. Biz buradayız, çamurumuz, samanımız, kumumuz var. En önemlisi birlikte güzel vakit geçirmek istiyoruz.

Sevgilerimizle Gitte & Eda

*** *** ***

Where to begin… I think many of us who are carefully following the news and observing this massive migration of people towards Europe, who are hoping for a safer, better life, might wonder how they could contribute themselves? How they could help? What they would have to offer?

So did we. We decided to provide free workshops for children from refugee families in Istanbul.

In December 2014 we found a sponsor for these charity events. We would like to send a sincere “Thank you” to the HUMANTRUST Community in Germany. We are very moved that you believe in our work and support us.

Since then we have been trying to get in contact with organizations in Istanbul who work with refugees. It was not easy. That´s why we are more than happy that we found Project Lift and AD.DAR Community Center who were interested in giving some of their kids the opportunity to join our Atölye Camur Workshops.

And there we are: September 2015. We had 2 great days with around 40 kids from Syria. As we had expected they had a fun, muddy time: playing, enjoying the magic of Atölye Camur, getting dirty, feeling welcomed, hopefully forgetting the situation they live in for more than a moment.

We would like to continue this charity work!!! If you know somebody who knows somebody who is working with refugees in Istanbul please get in touch. We are here. The mud is here. There is time to be spent together!

Stay positive Gitte and Eda

Bizden haber almak isterseniz

Tel: 0090 536 819 1769

Email: dogakorsani@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram

© 2023 by GREENIFY. Proudly created with Wix.com